AGRESJA U DZIECI I MŁODZIEŻY to zjawiska, które w ostatnim okresie mocno dają się we znaki w związku z izolacją związaną m.in. w tzw. „kwarantanną”, koniecznością zawieszenia kontaktów z rówieśnikami, szkołą. Stan taki, o ile przedłuża się w niebezpieczny sposób, powoduje frustrację oraz wzrost NIEPOKOJU AŻ PO AGRESJĘ u młodych ludzi. Skutki braku możliwości realizowania np. pasji sportowych, kiedy to młody człowiek może dać ujścia emocjom, kontaktów „na żywo” z grupą rówieśniczą albo po prostu zakaz wychodzenia w domu, bardzo mocno zaburzają funkcjonowanie dzieci co odczuwają rodzice i opiekunowie. 
Jest skuteczny sposób na to aby pomóc dziecku w tzw. „procesie samoregulacji” poprzez udział w TRENINGU ZASTĘPOWANIA AGRESJI.
Szanowni Rodzice, proponujemy Waszym dzieciom udział w zajęciach w ramach treningu zastępowania agresji, który będzie odbywał się w formie zajęć indywidualnych lub grupowych.

Krzyk i płacz dziecka nie zawsze jest wyrazem złośliwości i próby wymuszenia – pojawia się on w chwilach bezradności, z którą dziecko nie może sobie poradzić. Jeśli taki stan się przedłuża może stać się on niebezpiecznym dla funkcjonowania dziecka oraz mieć ogromy wpływ na dalsze jego funkcjonowanie.

Dodatkowo PRZESIADYWANIE GODZINAMI PRZED MONITOREM KOMPUTERA pogarsza sytuację. Dlatego też przydatną jest umiejętność radzenia sobie z negatywnymi emocjami oraz unikanie wybuchów agresji skierowanej głównie na rodziców i rodzeństwo. Niewielu rodziców wie o tym, że są ustanowione normy dla dzieci dotyczące czasu jaki pociechy mogą spędzać przed monitorem komputera/telewizora/telefonu. Niestety często sami rodzice są zaskoczeni kiedy dowiadują się jak niewiele jest to minut w ciągu dnia. W przypadku nieprzestrzegania tych norm mózg dziecka jest wysycony m.in dopaminą, która długo nie pozwala dziecku na wyciszenie i konieczna jest interwencja terapeutyczna, choć często wystarczy szczera rozmowa z rodzicem.

Maluchy mają problem z tzw. samoregulacją, której niestety muszą się nauczyć. Z wiekiem przybywa im umiejętności w  tej kwestii ale dziecko roczne czy nawet dwuletnie takiej umiejętności nie posiada. Nieprawidłowe postępowanie prowadzin do eskalacji negatywnych emocji połączonych z krzykiem i płaczem.

Szanowni Rodzice, proponujemy Waszym dzieciom udział w zajęciach w ramach treningu zastępowania agresji, który będzie odbywał się w formie zajęć indywidualnych lub grupowych. Szczegóły ustalimy podczas rozmowy telefonicznej: 603 910 173 lub w korespondencji e-mail: s.jakoniuk@wp.pl

ZAPRASZAMY